www.splecka.itl.pl

 
 

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lecce

"Szkoła musi być narodowa! Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychowywać w tym duchu..."

Kardynał Stefan Wyszyński

Strona główna
 

O SZKOLE

Historia szkoły
Nauczyciele
Samorząd Uczniowski
Patron
100-lecie szkoły
Informacje
Kalendarz imprezZ ŻYCIA SZKOŁY

 

Projekt: "Przez aktywność do sukcesu"
Absolwenci
Kalendarz roku szkolnego


 

KONTAKT


splec@splecka.itl.pl

 

11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości, to dla nas Polaków dzień szczególny. W tym dniu bowiem oddajemy pokłon i hołd tym wszystkim bohaterom, którzy walczyli przez lata o wolność i suwerenność naszej ojczyzny. Wspominamy cztery pokolenia Polaków – powstańców kościuszkowskich, listopadowych, styczniowych, dzieci z Wrześni i tych wszystkich, którzy o wolność Polski walczyli na frontach I wojny światowej.

Jan Paweł II mówił do Polaków: „Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. Jakże więc znamienne, trafne i wymowne, wydają się być w tym dniu te słowa. Tak wiele przecież nasi przodkowie musieli poświęcić, tak wiele oddać i ofiarować, aby odbudować niepodległość naszego państwa. Dla ojczyzny nie szczędzili wszystkiego co mieli. Ofiarowali jej własne majątki, szczęście i przede wszystkim to najcenniejsze – życie. Chociaż przecież nie trudno było im zwątpić – nigdy tego nie uczynili – walczyli do skutku.

Dla uczczenia tych wszystkich bohaterów, w naszej szkole, 10 listopada odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy VI, pod opieką swojego wychowawcy p. Bogdana Kruczka.

Bogdan Kruczek