www.splecka.itl.pl

 

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lecce

"Szkoła musi być narodowa! Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychowywać w tym duchu..."

Kardynał Stefan Wyszyński

Strona główna
 

O SZKOLE

Historia szkoły
Nauczyciele
Samorząd Uczniowski
Patron
100-lecie szkoły
Informacje
Kalendarz imprez
UczniowieZ ŻYCIA SZKOŁY

 

Absolwenci
Kalendarz roku szkolnego

 

KONTAKT


splec@splecka.itl.pl 

 Dzień Niepodległości 

            W dziejach każdego narodu zdarzają się chwile smutne i tragiczne, ale też wielkie i podniosłe, dające radość, wiarę i zapał do działania. Takie właśnie momenty, w sposób znaczący wpływają na dalsze losy państw i narodów. Najlepszym tego przykładem jest historia naszej ojczyzny, której los nie oszczędzał tych smutnych i tragicznych chwil, lecz wynagradzał je również tymi wielkimi, radosnymi i podniosłymi.

            Bez wątpienia jednym z najważniejszych dni w historii naszego państwa i narodu był 11 listopada 1918 roku. W tym dniu bowiem ziściły się marzenia czterech pokoleń Polaków – odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Oczywiście, poważne zadania, wyzwania i trudności dopiero miały nadejść. Jeszcze długo Polacy musieli walczyć o własną godność, wolność i suwerenne państwo. Jednakże otuchy i wiary w ostateczne powodzenie dodawała im myśl, że nareszcie są wolni i mogą samodzielnie decydować o własnych sprawach i losach całego państwa.

            Dla uczczenia tego wielkiego święta, w dniu 9 listopada 2011 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy V i VI pod opieką p. Bogdana Kruczka.

                                                                                                                                                                            Bogdan Kruczek