Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lecce

"Szkoła musi być narodowa! Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychowywać w tym duchu..."

Kardynał Stefan Wyszyński

Strona główna

O SZKOLE
Historia szkoły
Nauczyciele
Samorząd Uczniowski
Patron
100-lecie szkoły

Informacje

Z ŻYCIA SZKOŁY
Projekt: "Przez aktywność do sukcesu"
Absolwenci
Kalendarz roku szkolnego

KONTAKT


splec@splecka.itl.pl

INTERTELE
 

DZIEŃ PATRONA

„Szkoła musi być narodowa! Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychowywać w tym duchu”.

            Te słowa Naszego Patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego są naszym mottem, które staramy się realizować każdego dnia. Jednak raz w roku, w Dzień Patrona wydają się one być ważniejsze, głośniejsze i bardziej wyraziste, głębiej zapadające w nasze serca.

            Uroczysty Dzień Patrona obchodziliśmy 26 X 2009 roku. W ten piękny jesienny dzień spotkaliśmy się wszyscy, aby uczcić pamięć o Naszym patronie – człowieku wielkiej wiary i ogromnej miłości do bliskich i ojczyzny.

            Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, a następnie przeszliśmy do szkoły, gdzie pani dyrektor Bogusława Kośmider, w swoim przemówieniu przypomniała wszystkim biografię i dokonania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Następnie uczniowie klasy V, pod kierunkiem pani Agnieszki Kruczek przedstawili program artystyczny, po którym odbył się już po raz kolejny Szkolny Przegląd Piosenki Religijnej, w którym występowali uczniowie wszystkich klas.

Bogdan Kruczek