www.splecka.itl.pl

 

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lecce

"Szkoła musi być narodowa! Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychowywać w tym duchu..."

Kardynał Stefan Wyszyński

Strona główna
 

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany również Dniem Nauczyciela, to święto obchodzone w instytucjach związanych z oświatą. Uroczystości z nim związane odbywają się 16 października, upamiętniając w ten sposób utworzenie w 1773 roku, z inicjatywy ostatniego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej, właściwie pierwszego na świecie Ministerstwa Edukacji.

W naszej szkole ten dzień jest również okazją do świętowania i składania życzeń wychowawcom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. W tym roku główne uroczystości odbyły się w dzień poprzedzający, tj. 15 października. Uroczystą akademię, jak co roku, przygotowali członkowie SU pod czujnym okiem swojego opiekuna. Nie brakowało w niej scenek humorystycznych, wierszyków, pięknych piosenek i przede wszystkim szczerych podziękowań. Nauczyciele też nie pozostali obojętni wobec  wysiłków uczniów
i przygotowali w podziękowaniu wielki kosz pełen słodkości.

Bogdan Kruczek

Obejrzyj zdjęcia z uroczystości: