www.splecka.itl.pl

 
 

 

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lecce

"Szkoła musi być narodowa! Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychowywać w tym duchu..."

Kardynał Stefan Wyszyński

Strona główna
 

O SZKOLE

Historia szkoły
Nauczyciele
Samorząd Uczniowski
Patron
100-lecie szkoły
Informacje
Kalendarz imprez
UczniowieZ ŻYCIA SZKOŁY

 

Absolwenci
Kalendarz roku szkolnego
Pracownia z EFS
INDYWIDUALIZACJA 


 

KONTAKT


splec@splecka.itl.pl 

 DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

 

26 października, kiedy to wszyscy uczniowie, rodzice, dziadkowie, mieszkańcy Lecki oraz grono nauczycielskie, zgromadzili się w kościele parafialnym, na dodatek odświętnie ubrani, oznaczało tylko jedno, że po raz kolejny będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Patrona.   

Obchody rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św., a następnie zapaliliśmy znicz i złożyliśmy kwiaty pod tablicą pamiątkową. Dalsza część uroczystości miała  miejsce już w szkole.

Tegorocznym hasłem obchodów Dnia Patrona były słowa znamienitego Polaka - Stefana Wyszyńskiego: "miłość, dobroć, sprawiedliwość".

Po wysłuchaniu programu artystycznego w wykonaniu uczniów szóstej klasy, odbył się Szkolny Przegląd Piosenki Religijnej, który towarzyszy nam w tym dniu od samego początku. Uczniowie poszczególnych klas pod opieką swoich wychowawców zaprezentowali nam piękne pieśni religijne.

Joanna Groszek