www.splecka.itl.pl

 
 

 

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lecce

"Szkoła musi być narodowa! Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychowywać w tym duchu..."

Kardynał Stefan Wyszyński

Strona główna
 

O SZKOLE

Historia szkoły
Nauczyciele
Samorząd Uczniowski
Patron
100-lecie szkoły
Informacje
Kalendarz imprez
UczniowieZ ŻYCIA SZKOŁY

 

Absolwenci
Kalendarz roku szkolnego
Pracownia z EFS
INDYWIDUALIZACJA 


 

KONTAKT


splec@splecka.itl.pl 

 PASOWANIE NA UCZNIA

 

23 października 2012 r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie - pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Uroczystość odbyła się w obecności dyrektora szkoły, grona pedagogicznego, uczniów klas starszych oraz zaproszonych rodziców.

Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie kl. I udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. W swoim występie przekonali "widownię", że najlepiej być razem z przyjaciółmi "...razem w szkole, razem na podwórku, razem wiosną i jesienią...".

Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a po nim zostali pasowani przez panią dyrektor Bogusławę Kośmider na uczniów Szkoły Podstawowej w Lecce, poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem.

Do grona braci uczniowskiej naszej szkoły dołączyli: Łukasz Borowiec, Adam Czycz, Łucja i Wiktoria Kocur, Kacper i Karol Pyra, Kamil Rzeźnik, Maciej Stec, Krzysztof Ślęczka oraz Dawid Tłuczek. "Nowi" uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słowniki od rodziców, a także upominki od starszych kolegów z  klasy II.

Żaczki-pierwszaczki były bardzo zadowolone i miło zaskoczone podarunkami i życzeniami sukcesów w szkole.

Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.  

Obejrzyj album z uroczystości: