www.splecka.itl.pl

 
 

 

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lecce

"Szkoła musi być narodowa! Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychowywać w tym duchu..."

Kardynał Stefan Wyszyński

Strona główna
 

O SZKOLE

Historia szkoły
Nauczyciele
Samorząd Uczniowski
Patron
100-lecie szkoły
Informacje
Kalendarz imprez
UczniowieZ ŻYCIA SZKOŁY

 

Projekt: "Przez aktywność do sukcesu"
Absolwenci
Kalendarz roku szkolnego
Pracownia z EFS

 

KONTAKT


splec@splecka.itl.pl 

 VIII PIKNIK RODZINNY

 

W niedzielę, 5 czerwca 2011 roku, w sali budynku miejscowej OSP i przylegającym do niego boisku do gry w piłkę siatkową, odbył się VIII Piknik Rodzinny. Organizatorem tej imprezy była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lecce i działająca przy niej Rada Rodziców. Już od ośmiu lat, jest to impreza środowiskowa, łącząca w sobie trzy inne uroczystości, a mianowicie: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Niezmiennym, wciąż aktualnym jej celem, jest integracja szkoły ze środowiskiem lokalnym i promowanie takich wartości, jak: Rodzina, Matka, Ojciec, Dziecko. Oczywiście impreza ta miała nieco mniej patetyczny charakter, bo przecież była to wspólna zabawa. Niemniej jednak wszyscy wiemy, jak bardzo ta wspólna zabawa jest potrzebna, jak dużo przynosi radości, jak wiele uczy i jak głęboko zapada w serca i pamięć.

Impreza rozpoczęła się w piękne, niedzielne popołudnie. Otworzyła ją p. dyrektor Bogusława Kośmider, która bardzo serdecznie wszystkich powitała i życzyła wspanialej, radosnej, wspólnej zabawy. Następnie głos zabrały dzieci, uczniowie klas 0 – 6, którzy pod opieką swoich wychowawców, przygotowali ciekawy program artystyczny, ukazujący wiele życiowej mądrości, humoru i radości. Dzieci miały również okazję zaprezentować przed rodzicami, rodzeństwem i dziadkami swoje umiejętności taneczne, za które otrzymały gromkie brawa.

Cały program artystyczny nosił znamiona rywalizacji. Nie było jednak ani wygranych, ani przegranych. Wygrali wszyscy – bo wszyscy wspaniale się bawili.

Impreza z pewnością nie należałaby do udanych, gdyby nie mamy z Rady Rodziców, które oferowały wszystkim gorące i zimne napoje, słodycze i lody. Nieodzownym elementem był też wóz strażacki, który dzięki uprzejmości strażaków z OSP Lecka, stanowił bardzo ciekawy eksponat do zwiedzania i penetrowania najbardziej zawiłych jego zakamarków. Niektórzy uczniowie, szczególnie najmłodsi chłopcy, tak się zaintrygowali tym zwiedzaniem, udając strażaków, że za nic w świecie nie dali się z tego wozu bojowego wyciągnąć.

Zakończeniem imprezy była wspólna zabawa taneczna dzieci, rodziców, dziadków i nauczycieli, do której przygrywał nam miejscowy zespół The Lux.

W tym miejscu pragniemy złożyć gorące podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia niniejszej imprezy.

Obejrzyj pokaz zdjęć

                                                                                     Bogdan Kruczek