www.splecka.itl.pl

 

Szkoła Podstawowa

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Lecce

"Szkoła musi być narodowa! Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychowywać w tym duchu..."

Kardynał Stefan Wyszyński

Strona główna
 

 

 WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

Wrzesień jest miesiącem, w którym to niezmiennie od kilku już lat, odbywają się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedza je oczywiście „szkolna kampania wyborcza”, podczas której nowi kandydaci prześcigają się na programy, obietnice i pomysły, aby zdobyć jak największe poparcie u wyborców. W tych dniach szkolny korytarz zamienia się w wyborcze „pole bitwy”. Wszędzie wiszą plakaty, foldery  i reklamy, a w niektórych klasach można się poczuć jak w prawdziwym sztabie wyborczym. Nad wszystkim czuwają oczywiście członkowie jeszcze starego samorządu, a najwięcej pracy ma Sekcja Porządkowa. Wszak wybory wyborami, ale porządek przecież być musi. Skrupulatnie zatem pilnują przestrzegania zakazu wieszania plakatów na sufitowych lampach, szkolnym beniaminku i drzwiach gabinetu pani dyrektor.

W tym roku wybory odbyły się 23 IX. Przy wyborczej urnie czuwali: Artur Gruba i Dominika Wójcik. Nie zabrakło również Komisji Skrutacyjnej, w skład której weszli: Przemysław Bęben i pani Agnieszka Kruczek. Po krótkiej, niemniej jednak przeciągającej się w nieskończoność przerwie na podliczenie głosów, nadszedł długo wyczekiwany moment – ogłoszenie wyników. Komisja Skrutacyjna ogłosiła, że decyzją większości wyborców, nowym przewodniczącym samorządu został Dawid Pyra, jego zastępcą Aleksandra Turczyk, a opiekunem pan Wojciech Kruczek.                                                                                                        

Serdecznie gratulujemy! 

W tym miejscu wszyscy członkowie odchodzącego Samorządu Uczniowskiego, wraz ze swoim opiekunem panem Bogdanem Kruczkiem pragną złożyć serdeczne podziękowania za długą i owocną współpracę wszystkim uczniom, pani dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły i mamom z Rady Rodziców. Nowemu samorządowi i jego opiekunowi życzymy zaś nowych pomysłów i samych sukcesów.    

                                                                                                                           

Bogdan Kruczek