www.splecka.itl.pl

 
 

 

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lecce

"Szkoła musi być narodowa! Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychowywać w tym duchu..."

Kardynał Stefan Wyszyński

Strona główna
 

O SZKOLE

Historia szkoły
Nauczyciele
Samorząd Uczniowski
Patron
100-lecie szkoły
Informacje
Kalendarz imprez
UczniowieZ ŻYCIA SZKOŁY

 

Projekt: "Przez aktywność do sukcesu"
Absolwenci
Kalendarz roku szkolnego
Pracownia z EFS

 

KONTAKT


splec@splecka.itl.pl 

„Jak Wojtek został strażakiem”

            Wielu chłopców, szczególnie tych najmłodszych, na pytanie, kim chce zostać jak dorośnie, odpowiada jednym tchem: strażakiem. Niektórym się to oczywiście po latach udaje zrealizować, inni, gdzieś „po drodze” zmieniają plany. Co jednak jest w tym zawodzie, co przyciąga każdego chłopca, a ostatnio można nawet usłyszeć, że i dziewczęta. Z pewnością nie jest to tylko ten duży, czerwony, strażacki wóz bojowy, choć przecież wiadomo, że i on ma wielu swoich miłośników. Jest to raczej, a może przede wszystkim pasja, odwaga i poświęcenie, z jakim strażacy wykonują swoja pracę, tak często narażając  życie dla ratowania innych ludzi.

            Okazją do spełnienia, choć chwilowych, tych dziecięcych marzeń o byciu strażakiem, była wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, na którą pod opieką swoich wychowawców udali się uczniowie klas 0 – 4 w dniu 17 maja.

Bogdan Kruczek