www.splecka.itl.pl

 
 

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lecce

"Szkoła musi być narodowa! Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do Ojczyzny, do kultury domowej, rodzinnej i narodowej. I musi wychowywać w tym duchu..."

Kardynał Stefan Wyszyński

Strona główna
 

O SZKOLE

Historia szkoły
Nauczyciele
Samorząd Uczniowski
Patron
100-lecie szkoły
Informacje
Kalendarz imprez
UczniowieZ ŻYCIA SZKOŁY

 

Absolwenci
Kalendarz roku szkolnego
Pracownia z EFS

 

KONTAKT


splec@splecka.itl.pl 

 WYCIECZKA ROWEROWA

 

W dniu 14 września 2011 r. odbyła się wycieczka rowerowa do Studzianki w miejscowości Hermanowa. W wyprawie uczestniczyła klasa VI wraz z wychowawcą p. Agnieszką Kruczek.

Trasa naszej wycieczki prowadziła różnymi drogami, najpierw jechaliśmy drogą leśną, później drogą asfaltową, gdzie napotkaliśmy roboty drogowe. Niedługo potem jednemu z uczestników wycieczki zepsuł się rower, ale awarię tą szybko udało się nam naprawić i mogliśmy kontynuować dalszą trasę. Do celu naszej wycieczki doprowadziła nas trasa przez leśną drogę. Gdy dotarliśmy do Studzianki napełniliśmy swoje butelki uzdrowicielską wodą i odpoczęliśmy po wyczerpanej jeździe. Nie na długo, gdyż chłopcy nie mogli usiedzieć w jednym miejscu i zwiedzali na rowerach teren w pobliżu kaplicy.

W drodze powrotnej do Lecki, w specjalnie wyznaczonym miejscu, zapaliliśmy  ognisko i upiekliśmy pyszne kiełbaski. Z wielkim apetytem wszyscy pałaszowali swoje porcje. Po zakończonym ognisku, w bardzo dobrych humorach wszyscy powróciliśmy do szkoły.